BIJSCHOLING AZ ALKMAAR. “Ontwikkelen en trainbaar maken van spelintelligentie binnen de jeugdopleiding”
De bijscholing op maandag 30 maart start met een presentatie vanuit de AZ Jeugdopleiding. In deze presentatie werd ingegaan op de visie van AZ waar het gaat over het opleiden van spelers waarbij een koppeling wordt gemaakt met het thema en de praktijk van deze bijscholing. Doordat de theorie op opleiden (ontwikkelpiramides) vooraf wordt gedeeld, ontstaat een koppeling met de praktijk die later op het veld terugkomt. Dit is het ontwikkelen en trainbaar maken van spelintelligentie binnen de jeugdopleiding van AZ. Ivar de Boer en Dennis Zwagerman begeleiden ons door de bijscholing heen.
Binnen het opleidingsmodel van AZ neemt het ontwikkelen van spelintelligentie een centrale plaats in. Daarom is het programma in de middenbouw gericht op het aanleren van zogenoemde inzichtelijke vaardigheden. Maar wat houden deze vaardigheden precies in, en waarom zijn ze zo belangrijk in de ontwikkeling van jonge spelers?
“Inzichtelijke vaardigheden zijn individuele voetbalhandelingen die een speler toepast om een spelsituatie op te lossen,” legt De Boer uit. “Om tot de optimale oplossing te komen, is het essentieel dat spelers de spelsituatie tijdig herkennen. Op deze manier kunnen ze anticiperen op kansen en gevaren in het veld; het spel begrijpen én daar zelfstandig naar handelen.”
LEES VERDER (Artikel uit ons magazine De TrainerCoach)
Wil je dit artikel lezen inclusief de bijbehorende oefenstof log dan in als VVON-lid en lees verder in ons online magazine
Wil je meer artikelen lezen als deze en ben je nog geen lid van de VVON??
Word dan lid van de VVON en krijg ook nog een coachmap cadeau.